2019. október
Projektünkben folyamatosan jelen van szociális munkás a településen ennek köszönhetően a településen élőnek a szolgáltatáshoz való hozzáférése javult mert eddíg be kellett járniuk sárbogárdra szociális jellegű ügyeiket elintézni, de most ezt helyben meg tudják tenni. A projektnek és a jelen levő szociális szakberek jelenlétének köszönhetően több közösségi és egyéni szintű társadalmi integráció feltételeinek megteremtését segítő programelemek valósulnak meg, mint a Hitéleti programok, Gyermekek korai fejlesztése, Családmentor szolgáltatás, Mediáció, Egyéni esetkezelések egyéni fejlesztési tervek készítése, Esetkonferenciák, Családi napok.
2019. május
Az elmúlt időszakban a szakmai segítő tevékenység biztosítása folyamatos. Az egyén fejlesztési tervek elkészültek. A szociális munkás rendszeresen szervez gyűjtéseket a hátrányos helyzetű gyermekkorúak számára. Ünnepekhez kapcsolódóan a szociális munkás folyamatosan szervez családi napokat a helyi óvodások és családjaik számára. Valamint folyamatos az esetkonferencia családokhoz kötődően. Eddig három alkalommal valósult meg.
Szakemberek biztosítják a folyamatos korai fejlesztést a helyi óvodában. Az intézmény a teljes projekt idejére helyszínt biztosít ehhez.
A mediációs tevékenység a családok folyamatos bevonásával otthonaikban történik.
A projekt műszaki szakmai tartalmi vállalása során a jelen időszakig 60 fő bevonása kellett, hogy megtörténjen (ezt egyéni fejlesztési tervekben résztvevők, a mediációba, korai fejlesztésbe és az esetkonferenciákkal biztosítottuk).
2018. október
2018. május óta a projektben megvalósult három családi nap. Ezeken a rendezvényeken közel 100 főt sikerült megmozgatni a település részen. Ami a településen élő sajátos társadalmi szerkezet esetében igazán jónak mondható. A szociális munkások személyét most már teljes mértékben elfogadták a lakosok. Bátran felkeresik őket bármilyen problémával. A szakemberek a különböző ünnepekhez igazítva folyamatosan gyűjtenek élelmiszereket, ruhaneműket és játékokat az ott élő gyermekek számára. Egyre több embert sikerült a munka világába reintegrálni. A szociális munkás és a helyi háziorvos jó együttműködésének köszönhetően az egészségügyi szolgáltatásokat is bátrabban veszik igénybe az emberek. Látható és kimutatható fejlődés indult meg a településrészen.
2018. május
Az elmúlt időszakban a szakmai segítő tevékenység biztosítása folyamatos. Az egyéni fejlesztési tervek elkészítéséhez elkezdődtek a felmérések, hogy mely személyek vonhatók be a projektbe. A szociális munkás rendszeresen szervez gyűjtéseket a hátrányos helyzetű gyermekkorúak számára. Ünnepekhez kapcsolódóan a szociális munkás folyamatosan szervez családi napokat a helyi óvodások és családjaik számára.
Az eszközbeszerzések jelentős része is megvalósult. A szociális munkás rendelkezik a szükséges infrastrukturális háttérrel a munkavégzéshez.
2018. január
2017. 07. 01-én elkezdte a szakmai létszám egy része a projekt szakmai megvalósítását. A szociális munkás feltérképezte az akció területet. Együttműködő kapcsolatot alakított ki a körzeti orvossal, valamint a védőnővel. Elkezdte felkeresni azokat a személyeket, akik a Egyéni Fejleszti Terv keretében a projektben bevonhatók lesznek. 12 olyan családdal találkozott, ahol érdeklődést mutattak a projekt lehetőségei iránt. A projekt népszerűsítése érdekében több óvodai rendezvényen részt vett. 2017.12.07-én megalakult a támogatói csoport, munkába állt 3 fő szociális munkás egy teljes munkaidőben heti 40 órában és 2 fő pedig heti 20 órában van foglalkoztatva.
A projektfejlesztés során elkészült a szegregátumra vonatkozó részletes beavatkozás alapját képező Közösségi Beavatkozási Terv, a támogatói csoport 2017.12.19-ei nappal jóváhagyta. A Támogató Csoport tagjaival megállapodás született arra vonatkozóan, hogy a jövőben rendszeres szakmai megbeszélések kerülnek megszervezésre.
A KBT keretében áttekintésre kerültek a helyi viszonyok, a lehetséges partnerek és partnerszervezetek felkeresése és tájékoztatása megtörtént. A KBT tartalmazza a közösségfejlesztést és a projekt megvalósítását megalapozó helyi szaktudást, diagnózis alapú komplex fejlesztés programtervét és az akcióterület-specifikus megoldások kidolgozását.
2017.06.08.
A mai napon aláírásra került a TOP-5.2.1 pályázati kiírás keretében benyújtott és vissza nem térítendő támogatásban részesült Társadalmi együttműködés erősítését szolgáló programok Pusztaegresen c. pályázat támogatási szerződése. A TOP-5.2.1-15-FE1-2016-00002 pályázattal Sárbogárd Város 65 005 200 Ft támogatásban részesült. A Projekt várható fizikai befejezésének időpontja 2020.10.31. A támogatási szerződés hatályba lépését követően megkezdődik a projekt megvalósítás előkészítésének szakasza.