Sárbogárd - PORTÁL VAKOK ÉS GYENGÉNLÁTÓK SZÁMÁRA      
 
ingyenes felolvasó program letöltése    Váltás a grafikus oldalra
 
A Projektről
 
 
 
 
 
 
 
 
 
EFOP-3.2.9-16-2016-00009 
 
Kedvezményezett neve: Sárbogárdi Egyesített Szociális Intézmény
Projekt címe: Óvodai és iskolai szociális segítő tevékenység fejlesztése a Sárbogárdi járásban.
Szerződött támogatás összege: 40 000 000 Ft
Támogatás mértéke: 100%   
Projekt tervezett befejezése: 2018.12.31.
 
 
Pályázati projektünk a Sárbogárdi járás területén Sárbogárd, Sárkeresztúr, Nagylók, Alsószentiván, Vajta és Cece településeken az óvodai és iskolai szociális segítő tevékenység fejlesztését célozza komplex szolgáltatásokkal és humánerőforrás bővítéssel valamint módszertani kompetenciák és eljárásrendek bővítésével a járási család-és gyermekjóléti központ koordinálásában. 
A projektünk átfogó célja az elsődleges prevenció megerősítésével az óvodás és iskolás gyermekek és fiatalok (köztük a szociálisan hátrányos helyzetűek) szociális jólétének, életminőségének javítása az óvodai és iskolai szociális segítés feladatellátás feltételeinek megteremtésével, szakmai tartalmának meghatározásával valamint az implementációjához és fenntartásához szükséges humán és pénzügyi források meghatározásával. 
A szükségletfelmérés alapján ellátási területünkön nagy szükség van az óvodai és iskolai szociális segítő tevékenység eszköztárának kialakítására, a meglévő módszerek adaptálására, az óvodai és iskolai szociális segítő tevékenység bővítésére. Ennek előfeltételeként pályázatunk magában foglalja a szolgáltatás nyújtásának megtervezését, szervezését, a tevékenység kialakítását adott intézményekre vonatkoztatva, ide értve a szolgáltatást nyújtó szakemberek biztosítását is. Fontos feladatunk a projektben a köznevelési intézmények és a család és gyermekjóléti szolgáltatások közös eljárásrendjének kialakítása a Sárbogárdi járásban.
Programunkat az alábbi köznevelési intézményekkel együttműködésben valósítjuk meg: 
- Sárbogárdi Mészöly Géza Általános Iskola (2 feladat-ellátási hely Sárbogárdon)
-  Zengő Óvoda, Sárbogárd  (4 feladat-ellátási hely Sárbogárdon)
- Sárszentmiklósi Általános Iskola, Sárbogárdi és Nagylók feladat-ellátási helyek
- Általános Iskola Cece (Cece, Alap, Alsószentiván feladat-ellátási hely)
- Cecei Óvoda (Cece, Vajta feladat-ellátási hely)
- Sárkeresztúri Napraforgó Óvoda

A program során főállásban alkalmazott iskolai szociális munkás 18 hónapon személyesen látogatja a programban megállapodás keretében résztvevő intézményeket, ott rendszeresen tart ügyfélfogadást, végzi a szakmai tervben rögzített feladatokat. A 

A projekt megvalósítása nyomán várható eredményként a projekt megvalósításával a járáson belüli óvodai és iskolai színtéren kialakításra kerül a szociális segítés eszköztára, megvalósul a szociális munka módszereinek adaptálása a járás óvodai, iskolai környezetébe; a kompetens szociális és gyermekvédelmi szakemberek bevonódnak az óvodai és iskolai szociális segítésbe, mely szakemberek készségeinek és kompetenciáinak fejlesztésére is sor kerül. A projekt nyomán szakmai együttműködési rendszer alakul ki a család- és  gyermekjóléti központ és a köznevelési intézmények között. 
A projekt számszerűsítve 18 hónap alatt 1500 gyermeket/fiatalt ér el az iskolai és óvodai szociális segítő tevékenységgel, ebből a támogatott programokban részt vevő tanulók száma 563 fő lesz. 
Az óvodai szociális segítő tevékenység által bevont gyermekek száma 187 fő (ebből egyéni szociális 
segítésbe vontak 19, csoportos segítésbe vontak 103, közösségi rendezvényekbe vontak száma 65 fő). Az 563 fő bevont iskolásból egyéni segítésbe kerül  56 fő, csoportos segítésbe 310, közösségi rendezvénybe 197 fő). Járási önkormányzat család- és gyermekjóléti központjai által foglalkoztatott óvodai/iskolai szociális segítő száma egy fő lesz.
A program során beszerzésre kerülnek a szoláltatás elindítását és fenntarthatóságát segítő informatikai és kompetencia fejlesztő eszközök, bútorok, játékok, anyagok, felkészítésre kerülnek a szakemberek, elérhetővé teszünk kiegészítő szakmai szolgáltatásokat (szupervízió, prevenciós foglalkozások, szabadidős és közösségi programok, tanácsadások) és kidolgozásra kerülnek az együttműködések szervezeti struktúrája és eljárásrendje is. Mindez együttesen garantálja az eredmények fenntarthatóságát. 
 A projekt tervezett befejezési dátuma: 2018.12.31.